Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija u drugoj utakmici skupine C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj upisala je slavlje nad Mađarskom 31:28 (11:11).

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Manuel Štrlek sa šest postignutih pogodaka i vratar Filip Ivić koji je skupio deset obrana. Bila je to neizvjesna utakmica prvo poluvrijeme, ali Hrvati su na kraju slavili.

Odlično otvaranje drugog poluvremena omogućilo je Hrvatskoj da po prvi puta u susretu povede s dva pogotka. Nakon deset minuta u nastavku Marko Mamić u 40. minuti donosi Hrvatskoj prednost 17:15. Iako su mađarski rukometaši imali šansu izjednačiti, Hrvatska je s raspucanim Horvatom i Šebetićem u 47. minuti stigla do 22:18 što je bila i najveća prednost Hrvatske u ovom susretu do tada. Rukometaši Hrvatske nisu stali, osam minuta prije kraja Tin Kontrec  je postigao gol za 25:20 iz polukontre iako je Hrvatska igrala s igračem manje. Do kraja susreta Mađarska je samo uspjela smanjiti zaostatak na konačnih 31:28.

– Čestitam svojim momcima na dobroj igri. Bila je dobra borba s obje strane. Za nas je ova pobjeda vrlo važna jer imamo mladu momčad. Moramo se boriti za svaki bod. Svi su dali svoju ulogu u ovoj pobjedi i zato sam zadovoljan. Igrali smo odlično u drugom dijelu, pogotovo u napadu i Filip Ivić je bio odličan. Imamo dan odmora i to je odlično kako bi se što bolje pripremili za Bjelorusiju – prokomentirao je Babić.

Hrvatska treću utakmicu Svjetskog prvenstva protiv Bjelorusije igra u ponedjeljak, 16. siječnja, u 20:45 sati, a prijenos je na RTL televiziji.