Milenium D. Kraljevec: Pavlic propustio veliku priliku za ulazak u finale EP u speedwayu

Jurica Pavlic na jednoj od utrka lani na Mileniumu

Naš jedini vozač speedwaya Jurica Pavlic nije uspio na domaćoj stazi stadiona Mileniumu D. Kraljevcu ući u finale ovogodišnjeg SEC – četiri utrke koje se voze za europskog prvaka u speedwayu. Na jednoj od dvije utrke tzv. SEC Challenge s koje je po sedam vozača ušlo koja je održana u subotu navečer na našem Mileniumu Jura je zauzeo 11. mjesto sa sedam osvojenih bodova. Velika prilika za ulazak među sedam najboljih vozača vjerojatno je propuštena u 10. vožnji večeri kada je protiv sebe imao vozače koji su bili uglavnom na kraju slabije plasirani od njega, ali je u toj utrci ostao bez ijednog boda.

Pobjednička trojka SEC Challenge D. Kraljevec, Goričan

Pobjedu je slavio poljski Grand prix vozač sličnog imena našem Pavlicu – Przemyslaw Pawlicki, ispred Danca Bjerrea i Klindta. Još čak pet poljskih vozača ušli su u europsko finale: Szczepaniak, Smolinski, Gomolski i Miedzinski. Bila je to uglavnom “poljska noć” na stadionu Milenium.

Naš Pavlic je inače odlično odvozio dvije vožnje kada je prvi prošao ciljem, ali je u dvije u kojoj su se očekivali bodovi ostao bez njih.

Posljednju priliku naš vozač za ulazak među one koji ulaze u finale ovogodišnjeg SEC 2017. imao je u zadnjoj 20. vožnji kada mu je trebala pobjeda za izravan ulazak ili barem dva boda za dodatno razvažanje. Međutim, protivnici su mu bili vrlo jaki, raspoloženi Bjerre i izravan suparnik Szczepaniak. Na kraju nije uspio dobiti nijednog, ni drugog, završio je na trećem mjestu, dobio jedan bod za ukupno 7 što nije bilo dovoljno niti za dodatno razvažanje u kojem su nastupila čak četvorica vozača od kojih je najbolji bio Miedzinski i “kupio” posljednju “ulaznicu” za ulazak u SEC 2017.

Odličan organizator ovogodišnje najjače speedway utrke u Hrvatskoj bio je SK Unia, uz odličnu pripremljenu stazu i sve druge uvjete za koje vozači opet imaju samo pohvale.

Pad švedskog vozača na SEC Challenge 2017. utrci na Mileniumu

Konačni poredak: 1. Pawlicki 13, 2. Bjerre 11, 3. Klindt 9+3, 4. Szczepaniak 9+2, 5. Smolinski 9+1, 6. Gomolski, 7. Miedzinski 8+3, 8. Bech 8+2, 9. Kudriaszow 8+1, 10. Jensen 8+0, 11. Pavlic 7, 12. Nilsson 7, 13. Lebiediew 5, 14. Lahti 4, 15. Bellego 3, 16. Kolodziej 2, 17. Karpov 0.