11.7 C

Međimurka Stela Posavec zabila sedam golova Švedskoj

U pripremnoj utakmici protiv Švedske, 7. lipnja, uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, hrvatske rukometašice poražene su rezultatom 35:28 (18:12).

U utakmici s puno pogodaka oba su izbornika dosta rotirala pa su sve igračice dobile priliku.

Švedske rukometašice bolje su otvorile susret i to je uvelike odredilo sam tijek utakmice. Prvi pogodak us susretu pripao je povratnici u reprezentaciju Maji Kožnjak, ali onda je uslijedila serija od pet uzastopnih pogodaka Šveđanki koje su povele s 5:1. U posljednjih deset minuta poluvremena svoju su prednost dodatno povećale i na odmor otišle s +6. Treba istaknuti da je Hrvatsku u igri držala raspoložena Žana Marić te Ivana Kapitanović koja je dobro branila.

Kako su treneri puno rotirali, tako je u nastavku ubrzo izašla Marić, ali je njeno mjesto upotpunila raspoložena Međimurka Stela Posavec koja je bila izuzetno efikasna.

Hrvatska je u nekoliko navrata pokušala uloviti zaostatak, no puno tehničkih grešaka ipak je presudilo u korist Švedske koja ih je iz brzih kontri i preko krila lako kažnjavala i na kraju utakmicu završila s rezultatskim plusom od sedam pogodaka. Nekoliko sjajnih intervencija u drugom poluvremenu imala je i Tea Pijević, dok je zadnjih deset minuta dobila i Gabrijela Bešen.

Kod Hrvatske se istaknula Žana Marić koja je postigla ukupno 11 pogodaka. Slijedi ju Stela Posavec koja se u strijelce upisala sedam puta. U redovima Švedske istaknule su se s po pet postignutih pogodaka Emma Fernis i Anna Lagerquist.

I druge dvije Međimurke u reprezentaciji su zaigrale i pomogle reprezentaciji. Paula Posavec i Nikolina Zadravec zabile su svaka po gol.