18.9 C

Francuska, Španjolska, Danska i Švedska bore se za medalje Europskog rukometnog prvenstva

Za medalje na Europskom rukometnom prvenstvu koje se igra u Hrvatskoj borit će se Francuska, Španjolska, Danska i Švedska.

Hrvatska koja je izgubila od Francuske, 24. siječnja, bori se za peto mjesto, a utakmicu protiv Češke igra u petak, 26. siječnja, u 15:30 sati.

U petak se igraju i polufinala; Francuska protiv Španjolske u 18:30, a Danska protiv Švedske u 20:30 sati.

Finale i utakmica za treće mjesto igraju se u nedjelju, 28. siječnja.

Španjolska je u Varaždinu sa sigurnom pobjedom nad Njemačkom, aktualnim europskim prvakom, osvojila dva boda i kvalificirala se za polufinale. Nakon 60. minute rezultat je bio 31:27. Španjolska je u drugom poluvremenu napravila seriju od 8-0 što je bio pravi pokazatelj dominacije. Već tad se počeo nazirati njemački pad.

Također u Varaždinu, Česi i Slovenci remizirali su i međusobno se izbacili iz igre za polufinale.

Nakon što je u 29. minuti češki vratar Martin Galia imao dvostruku dobranu, rezultat je bio 26:26 i posljednji napad u posljednjih osam sekundi pripao je Česima. Kapetan Zdrahala uspio je proigrati na Kaspareka koji je uspješno predriblao Mačkovšeka i sada je bio sam s Matevzom Skokom. No ipak, lopta je udarila gredu, Kasparek je od muke pao na koljena i to je bilo to.

Makedonija je na poluvrijeme u susretu s Dancima otišla s izjednačenim rezultatom 12:12. Susret je na kraju završio s 31:20 za Dance. Istim rezultatom izgubili su i u svom prvom susretu u grupi II protiv Španjolaca, 31:20. Makedonija je još dan ranije izgubila svaku mogućnost za kvalifikaciju u polufinale nakon poraza od Češke.

Izvor: Mia Bednaž/cro2018.ehf-euro.com