14.5 C

Dino Sokolović osvojio zlato u slalomu na Paraolimpijskim igrama

Hrvatski reprezentativac Dino Sokolović osvojio je danas naslov paraolimpijskog pobjednika u slalomu za sjedeće skijaše na 12. ZPOI u Pjongčangu, objavio je Hrvatski paraolimpijski odbor.

Osmog dana natjecanja na 12. Zimskim paraolimpijskim igrama na stazama Alpine Centra Jeongseonga nastavljena je hrvatska rapsodija u slalomu osvajanjem zlatne medalje Dine Sokolovića.

Nakon što je u prvom laufu sjedećih skijaša Sokolović bio treći s vremenom od 49.13 sekunde. U Drugoj vožnji Dino Sokolović pokazao je svoju superiornost i s ukupnim vremenom od 1:39.82 osvojio prvo zlato za hrvatske zimske sportove. Srebro je pripalo Amerikancu Tyleru Walkeru s 1:40.55, a Brončani je Francuz Frederic Francois s 1:42.03.

Ovo je prva hrvatska zlatna medalja ikad osvojena na Zimskim paraolimpijskim igrama.

Podsjetimo da je Bruno Bošnjak osvojio brončanu medalju u para snowboardu u disciplini banked slalom 15. ožujka.