6.1 C

Češka slomila Dansku u Varaždinu, Španjolska minimalno pobijedila Mađarsku

U ponedjeljak, 15. siječnja, u Varaždinu su se igrale utakmice Europskog rukometnog prvenstva.

Španjolska je minimalno pobijedila Mađarsku, rezultatom 27:25.

Nakon napetog susreta Španjolci su ipak pobijedili rezultatom 27:25 (13:12). I kladionice su navijestile pobjedu pa je bilo očekivano. Mađarima je ovo sedmi uzastopni poraz.

Na kraju su odlučivali detalji, a presudila je kvaliteta, iskustvo i španjolska lijeva krila, Rivera i Arino.

U drugom susretu, koji se igrao u 20:30, Češka je s 28:27 svladala Dansku.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 15:16 za Dance, a u 20. minute Česi su prvi put poveli i uspijevali su se držati na gol ili dva razlike, ponekad i povesti. Moramo napomenuti da je riječ o reprezentaciji koja je u subotu zabilježila svoj najveći europski poraz, a danas je parirala olimpijskim prvacima i pobijedila ih rezultatom 28:27.

Dvorana je bila krcata danskim navijačima koji su na kraju ipak navijali za Čehe i podržali njihovu srčanost. Trenutak kada na vidjelo izašao pravi duh sporta i primjer svim navijačima. Primjer sigurno nije pokazao Mikkel Hansen koji je u naletu bijesa u posljednjim sekundama s leđa gurnuo češkog igrača.

Češka je skinula veliki skalp. Danski izbornik Jacobsen namjeravao je odmoriti dio igrača, a na kaju je izgubio dva boda. Pred njima je teški susret sa Španjolcima, a s nestrpljenjem očekujemo sraz Mađarske i Češke, dviju momčadi koje su pokazale da se protivnik nikad ne smije podcijeniti.

Izvor: cro2018.ehf-euro.com/Mia Bednaž