5.6 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Bednja i Međimurec svladali Polet i Nedelišće i utrku za prvaka učinili još neizvjesnijom

Tri kola prije kraja natjecanja u Četvrtoj HNL ČK – VŽ u utrku za prvaka još više se uključila Bednja pobjedom na liderom Poletom, a tome je doprinio i poraz Nedelišća u derbiju protiv Međimurca.

Na dnu Sloboda je domaćim porazom potonula na posljednje mjesto, a fenjer joj je predala Plitvica koja je pobjedila Dinamo.

Najveći broj gledatelja, njih 500, u ovom kolu okupio se na derbiju u Dunjkovec – Pretetincu gdje je domaći četvrtoplasirani Međimurec ugostio drugoplasirane susjede iz Nedelišća. Prvi gol za domaće djelo je ponajboljeg igrača internacionalca iz Japana Yokoyame Shoheia koji dovodi svoju momčad u vodstvo u 36. minuti. U drugom dijelu konstantni pritisak gostiju nije urodio plodom, dapače, golom drugog Japanca u domaćoj ekipi, Tomoki Kaia, u 73. minuti Međimurec dolazi do tri boda i čini završnicu prvenstva u borbi za vrh još neizvjesnijom.

U drugom velikom derbiju novajlija u ligi Bednja ugostila je lidera iz Martina na Muri. Pred više od 350 gledatelja gosti u ravnopravnoj igri s puno prigoda s jedne i druge strane prvi dolaze u vodstvo. Već u 7. minuti golom Ferlina vode 0:1, ali ne zadugo jer Holi poravnava u 15. minuti i tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom dijelu u dopadljivoj utakmici domaćin s više htijenja s dva gola Puškadije i Kuljija dolazi do pobjede 3:1, čime se po broju bodova izjednačio s Nedelišćem i s bodom manje puše za vrat Poletu.

Dvije ekipe koje su u najtežem položaju i prijeti im ispadanje bile su domaćini u 27. kolu. Sloboda je ugostila Nedeljanec i ono što su očekivali ovog proljeća ponovo se izjalovilo. Nogomet se igra za golove, a Sloboda nažalost ima najneefikasniji napad lige, a i u ovoj utakmici njezini strijelci bili su nijemi. Gosti golovima Škvarića i Roga odnose bodove, a Slakovčani polako pakuju kofere za niži rang.

Njihov direktni protivnik Plitvica iz Gojanca iskoristila je taj posrtaj i pobjedom protiv petoplasiranog Dinama došla na tri boda Jalžabetu i ostavila nade za opstanak. Pobjedu domaćinu donijeli su Horvat i Tomašić.

U Rudaru kao da jedva čekaj završetak prvenstva jer im izgleda nedostaje motiva, tako da su u prijateljskom tonu podijelili bodove s gostima iz Novog Marofa. Golovi su pali u prvom dijelu, strijelac za goste koji su prvi poveli bio je Sabolić, a za domaće je poravnao Risonjić.

U preostale tri utakmice koje su se igrale praktično za prestiž gledatelji su vidjeli pravu golijadu.

Najviše golova, čak devet, palo je u Ludbregu gdje je Podravina nanijela poraz Pušćinama 6:3, najviše zahvaljujući mladom Tuđanu i iskusnom Valjku koji su se po dva puta upisali u strijelce.

Sedam golova palo je u Kućanu Donjem u susretu između Zelengaja i Sloge. Utakmica je bila u egalu do 69. minute kada na 2:1 u vodstvo zabija Kušec, a riješena deset minuta kasnije golom Brazilca Juniora. Do kraja utakmice još po dva gola sa svake strane za konačnih 5:2.

U Prelogu Mladost Komet je na krilima mladog Denisa Vuka, koji je postigao tri gola, razmontirala goste iz Jalžabeta i uvalila im pet komada.

ČETVRTA HNL ČK-VŽ 27. KOLO:

Podravina – Pušćine 6:3, Sloboda – Nedeljanec 0:2, Rudar – Novi Marof 1:1, Zelengaj – Sloga 5:2, Mladost Komet – Jalžabet 5:0, Međimurec – Nedelišće 2:0, Bednja – Polet 3:1, Plitvica – Dinamo 2:1.

Izvor: klikaj.hr