11.7 C

Nova pobjeda nogometaša Međimurja za vrh tablice II. HNL

Kako lijepo izgleda pogled na tablicu nakon dva odigrana kola II. HNL. Međimurje je nakon ovog petka vodeća momčad prvenstva sa 6 osvojenih bodova i gol razlikom 4:1.

Dva domaćinstva i dvije pobjede ostvarili su naši nogometaši u povratničkoj drugoligaškoj sezoni. Nakon Solina u Čakovcu je danas svladan Hrvatski Dragovoljac 3:1. Strijelci za Međimurje bili su Munivrana u 8. minuti, Škvorc u 76. i Režić u prvoj minuti sudačke nadoknade pri samom kraju utakmice (90+1). Za goste je zabio Majstorović iz penala u 36. minuti.

Domaći su propustili riješiti pitanje pobjednika u prvih pola sata utakmice. Nakon ranog vodstva golom Munivrane, drugi domaći napadač Škvorc je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali dvije odlične prilike nije uspio pretvoriti u zgoditak.

NK Međimurje
Čakovečki drugoligaš odlično je otvorio novu sezonu s drugom uzastopnom domaćom pobjedom

Gosti iz Sigeta su konačno nešto odigrali zadnjih petnaestak minuta igre i to je bilo dovoljno da poravnaju. Istini za volju, sudac Burilo dosudio je krajnje sumnjiv kazneni udarac u korist gostiju koji je Majstorović uspješno realizirao za 1:1.

U nastavku je Međimurje vrlo brzo došlo do igračke prednosti na terenu, jer je Dragovoljac ostao s igračem manje nakon isključenja njihovog igrača koji je zaustavio domaćeg napadača u obećavajućoj prilici za postizanje zgoditka, a koje se dogodilo u 49. minuti.

Dugo domaći nisu uspjeli otključati gostujuću bravu. Tek nakon ulaska Trojaka i Tkalčića domaći uspostavili pritisak i kao rezultat toga stigao je zgoditak. Škvorca je trener Kristić strpljivo čekao i nakon ubacivanja u kazneni prostor gostiju i dobrog skoka Pajića na pravom mjestu je bio domaći golgeter i iz neposredne blizine zabio za 2:1 u 76. minuti.

Umjesto smirivanja igre, domaći kao da su se uplašili novog vodstva, bilo je dosta frke u domaćem kaznenom prostoru, izjednačenje je visilo u zraku, ali vratar Nemec sjajno je intervenirao da ostane 2:1.

I onda u sam smiraj utakmice, kapetan Režić opet nakon ubacivanja iz kuta bio je najsnalažljiviji u gostujućem šesnaestercu i zakucao je loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Usprkos dnevnom terminu i u 2. kolu tribine čakovečkog stadiona bile su lijepo popunjene

Time je potvrđene druga pobjeda Međimurja u utakmici koja je odigrana pred opet solidno popunjenim tribinama čakovečkog stadiona na kojem se okupio oko 400 gledatelja.

Termin petkom pokazuje se kao pun pogodak, šteta što se nije “zabecirao” noćni termin od 19 sati po reflektorima, jer ovako se mora pitati za suglasnost svakog protivnika, a ovog petka gosti iz Sigeta s time se nisu složili, ali svejedno se u Zagreb vraćaju bez bodova.